PRANÍ PRÁDLA

1673358918543.JPGNaše prádelna Kladno je vybavena a provozována tak, abychom dokázali zabezpečit vámi požadovanou kvalitu vypraného prádla.

Provoz prádelny podléhá oborové specifikaci "Praní – Odborné ošetření prádla ze zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb – OS 80-01" a řídí se s ní souvisejícími právními předpisy, jako je Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 306/2012 Sb., kterou se upravují podmínky předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění a hygienické požadavky na provoz zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, její Příloha č. 5 – Zacházení s prádlem a praní prádla ze zdravotnických zařízení a ústavů sociální péče a § 18 Zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví v platném znění.

Při manipulaci s prádlem se trasy použitého a čistého prádla nekříží. Použité prádlo ihned předáváme přímo k pračkám, kde ho třídíme podle barev, a pereme na příslušnou teplotu. Striktně dbáme na to, abychom každou zakázku prali odděleně.

K docílení efektivního, ekonomického a ekologického praní používáme k praní prádla vysoce kvalitní bio-aktivní prací prostředky. Tyto přípravky jsou určeny pro namáčení, předpírání a praní všech druhů tkanin mimo vlny a hedvábí, nejvyšší účinnost mají při praní bavlny a lnu při vyšších teplotách. Dokonale odstraňují nečistoty bílkovinného charakteru, krve, potu, zbytků jídel a nápojů. Povrchové aktivní látky, které jsou v nich obsaženy, splňují legislativní požadavky na biologickou odbouratelnost a šetří nejen prádlo samotné, ale také naše životní prostředí.

Pracovní blůzy, empíry, haleny, tílka, kalhoty, košile, mikiny, pláště, sukně, sesterské šaty a trika po odstředění dáváme hned do sušiček, kde se předsuší, následně je lisujeme na příklopných lisech při teplotě cca 130 °C a hned skládáme. 

Vyprané froté ručníky a osušky, deky a závěsy pouze sušíme v sušičkách, ručníky jsou díky sušení velmi jemné a nadýchané.

Povlečení, utěrky, ubrusy a další rovné prádlo po vyprání mandlujeme na kalandru při teplotě cca 150 °C (teplota v korytu mandlu) a na pultu kalandru ještě teplé skládáme.

Prádlo podle potřeby ještě ručně dožehlujeme, třídíme, skládáme, a kompletujeme jednotlivé zakázky. Složené prádlo skladujeme v regálech ve výdejní místnosti. Pro převoz prádlo shromažďujeme a balíme podle individuálních potřeb každého zákazníka.


ČIŠTĚNÍ PEŘÍ

Máte doma staré, již léta nepoužívané péřové polštáře a deky? Potřebujete obnovit používané lůžkoviny? Nikdy je neperte doma, a když to přece jenom zkusíte, tak je to zbytečně vynaložené úsilí.

Peří doma nikdy pořádně nevyperete, většina nečistot ve výrobku zůstane, protože sypkovina je nepropustná. Při praní se peří odmastí, zcuckovatí, znehodnotí a ztratí svoje tepelněizolační vlastnosti. Po nedostatečném usušení mohou v lůžkovinách vznikat plísně a mohou zapáchat. To vše je riziko pro vaše zdraví. A pokud se vám při praní uvolní steh, dokáže peří zničit vaši pračku. Zničí se i sypek, zůstanou na něm fleky ze špíny od peří, ztratí impregnaci a bude nepoddajný.

Přineste vše k nám, naše pracovnice vám poradí a řekne, co můžeme s použitými lůžkovinami udělat. Nejdříve ze všeho ale musíme peří vyčistit. Každou zakázku, tak jako u praní, čistíme samostatně, takže si můžete být stoprocentně jisti, že zpět obdržíte opravdu vaše peří, které jste nám svěřili, vyčištěné, příp. v novém sypku.

Použité polštáře, prošívané deky a peřiny rozpáráme a vysypeme do násypky. Čistící stroj ho "nasaje" a začíná čistící proces. Peří se nejdříve jemně promíchá, tím se z něj odstraní nejhrubší nečistoty a profouká, aby se od sebe oddělila pírka. Foukání nabírá na intenzitě a v odpadové přihrádce se objevují úlomky peří, hrubé a potom i jemnější nečistoty a prach.

Stroj čistí peří horkou párou o teplotě 350 °C, kdy se peří stále míchá, kypří a profoukává a přitom se z něj stále ještě oddělují nečistoty. Takto vysoká teplota ničí roztoče, bakterie a plísně. V průběhu čistícího procesu do stroje přidáváme dezinfekční roztok s parfemací, který zajistí oddělená, jemná a voňavá peříčka. Nakonec stroj přefouká peří do pytle a je připraveno k další manipulaci.

Je samozřejmé, že během čištění peří dochází odstraňováním nečistot ke ztrátě objemu čištěného peří. Záleží přitom na stáří a kvalitě peří. V tomto případě vám nabídneme doplnění nového peří do původního nebo požadovaného objemu.


ŠITÍ PÉŘOVÝCH VÝROBKŮ

1673358918530.JPG

K šití polštářů a dek požíváme sypkovinu české výroby Sulpa, je to velmi jemně a hustě tkaná látka z jemných přízí z čisté bavlny. Hustota sypkoviny zajišťuje nepropouštění ani toho nejjemnějšího peří, ale na druhou stranu je vzdušná a propouští potřebnou vlhkost. Tato sypkovina je atestovaná, zdravotně nezávadná a vhodná i pro děti mladší 3 let. Je stálobarevná a máme ji v barvách bílá, růžová a modrá. 

Šijeme mnoho velikostí polštářů, od malých 30 x 30 cm po klasické 70 x 90 cm, někdo chce i rozměr 90 x 90 cm. Péřové prošívané deky šijeme od dětských, přes klasické 140 x 200 cm, výjimkou nejsou také deky pro naše vyšší zákazníky 140 x 220 nebo 200 x 220 cm. Deky prošíváme ručně na stroji standardně do kostek. Ušijeme vám i klasickou duchnu.

Peří je jedinečný přírodní materiál a jeho vlastnosti nelze ničím nahradit. Je lepší než umělá vlákna, protože je ekologické, během spánku dokáže absorbovat vlhkost, která se z něho průběžně odpařuje a výborně tepelně izoluje bez přehřátí vašeho organizmu. O péřové lůžkoviny ale musíme náležitě pečovat, výrazně tím prodloužíme jejich životnost. Nedávejte je na sluníčko, teplo je ideální prostředí pro roztoče a peří se tím velmi vysušuje. Často je větrejte nejlépe v průvanu, ve stínu, v zimě je dobré je nechat trochu přemrznout, ničí to roztoče. Péřové lůžkoviny uchovávejte v suchu a při používání je vždy povlékejte.

Renovaci (vyčištění peří a pořízení nového sypku) je vhodné provést u polštářů asi po 3 letech (podle znečištění) a u prošívaných dek asi po 4 - 6 letech.

Při šití se naše pracovnice řídí letitými zkušenostmi. Na moc naplněném polštáři a přikrytí přeplněnou dekou, která je tuhá a nepřilne k tělu, se moc dobře nevyspíte. Tyto výrobky musí být vzdušné, lehké a příjemné, a spánek bude díky nim velmi kvalitní. Snažíme se udělat vše pro to, abyste byli s našimi službami spokojeni a každý den vyspaní dorůžova.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.