PRANÍ PRÁDLA

1673358918543.JPGNaše prádelna Kladno je vybavena a provozována, abychom dokázali zajistit vaši prádelnu tak vypraného prádla.

Provoz prádelny podléhá oborové specifikaci "Praní – Odborné ošetření prádla ze zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb – OS 80-01" a řídí se s ní souvisejícími právními předpisy, jako je Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 306/2012 Sb., kterou se upravují podmínky předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění a hygienické požadavky na provoz zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, její Příloha č. 5 – Zacházení s prádlem a praní prádla ze zdravotnických zařízení a ústavů sociální péče a § 18 Zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví v platném znění.

Při manipulaci s prádlem se trasy použitého a čistého prádla nekříží. Použité prádlo ihned předáváme přímo k pračkám, kde ho třídíme podle barev, a pereme na příslušnou teplotu. Striktně dbáme na to, abychom každou zakázku prali odděleně.

K docílení efektivního, ekonomického a ekologického praní používáme k praní prádla vysoce kvalitních bio-aktivních pracích prostředků. Tyto přípravky jsou vhodné pro namáčení, předpírání a praní tkaniny mimo vlny a všechny potřebné, účinnost při mají praní bavlny a lnu při vyšší vyšší bavlně. Dokonale odstraňují nečistoty bílkovinného charakteru, krve, potu, zbytků jídel a nápojů. Povrchové aktivní látky, které jsou v nich obsaženy, legislativní požadavky na biologickou odbouratelnost a šetří nejen samotné prádlo, ale také naše životní prostředí.

Pracovní blůzy, empíry, haleny, tílka, kalhoty, košile, mikiny, pláště, sukně, sesterské šaty a trika po odstředění dáváme hned do sušičky, kde se předsuší, následně je lisujeme na příklopných lisech při teplotě cca 130 °C a hned se skládáme. 

Vyprané froté ručníky a osušky, deky a závěsy pouze sušíme v sušičkách, ručníky jsou díky sušení velmi jemné a nadýchané.

Povlečení, utěrky, ubrusy a další rovné prádlo po vyprání mandlujeme na kalandru při teplotě cca 150 °C (teplota v korytu mandlu) a na pultu kalandru ještě teplé skládáme.

Prádlo podle potřeby ještě ručně dožehlujeme, třídíme, skládáme, a kompletujeme jednotlivéy. Složené prádlo skladujeme v regálech ve výdejních místnostech. Pro převoz podle prádla nabízíme a balíme individuální potřeby každého zákazníka.


ČIŠTĚNÍ PEŘÍ

Máte doma staré, již léta nepoužívané péřové polštáře a deky? Potřebujete obnovit používané lůžkoviny? Doma je opravdu neperte. A když to přece jenom zkusíte, budete zklamaní. Je to zbytečně vynaložené úsilí.

Péřové lúžkoviny doma nikdy pořádně nevyperete, většina nečistot ve výrobku zůstane, protože sypkovina je nepropustná.  Při praní se peří odmastí, zcuckovatí, znehodnotí a ztratí své tepelněizolační vlastnosti. Zničí se sypek, zůstanou na něm fleky ze špíny od peří, ztratí impregnaci a bude nepoddajný. Po nedostatečném usušení mohou v lůžkovinách vznikat plísně a mohou zapáchat. To vše je riziko pro vaše zdraví. A pokud se vám při praní uvolní steh, dokážete zničit i vaši pračku. 

Přineste vše k nám, naše pracovnice vám poradí a řekne, co můžeme s použitými lůžkovinami udělat. Nejdříve ze všeho ale musíme peří vyčistit. Každou zakázku, tak jako u praní, čistíme samostatně, takže si můžete být stoprocentně jisti, že zpět opravdu dostanete vaše peří, které jste nám svěřili, vyčištěné, příp. v novém sypku.

Použité polštáře, prošívané deky a peřiny rozpáráme a vysypeme do násypky. Čistící stroj ho "nasaje" a začíná čistící proces. Peří se nejprve jemně promíchá, tím se z něj odstraní nejhrubší nečistoty a profouká, aby se od sebe oddělila pírka. Foukání nabírá na intenzitě av odpadové přihrádce se objevují úlomky peří, hrubé a potom i jemnější nečistoty a prach.

Stroj peří horkou párou o teplotě 350 °C, kdy se peří stále míchá, kypří a profoukává a přitom se z něj stále ještě oddělují nečistoty. Takto vysoká teplota ničí roztoče, bakterie a plísně. V průběhu čistícího procesu do stroje přidáváme dezinfekční roztok s parfemací, který zajistí oddělená, jemná a voňavá peříčka. Nakonec stroj přefouká peří do pytle a je připraveno k další manipulaci.

Je samozřejmé, že během čištění dochází k odstraňování nečistot ke ztrátě objemu čištěného peří. Záleží přitom na stáří a kvalitě peří. V tomto případě vám nabídneme doplnění peří do původního nebo požadovaného objemu.


ŠITÍ PÉŘOVÝCH VÝROBKŮ

1673358918530.JPG

K šití polštářů a dek požíváme sypkovinu české výroby Sulpa, je to velmi jemně a hustě tkaná látka z jemných přízí z čisté bavlny. Hustota sypkoviny zajišťuje nepropouštění ani toho nejjemnějšího peří, ale na druhou stranu je vzdušná a propouští potřebnou vlhkost. Tato sypkovina je atestovaná, zdravotně nezávadná a vhodná i pro děti mladší 3 let. Je stálobarevná a máme ji v barvách bílá, růžová a modrá. 

Šijeme mnoho velikostí polštářů, od malých 30 x 30 cm po klasických 70 x 90 cm, někdo chce i rozměr 90 x 90 cm. Péřové prošívané deky šijeme od dětských, přes klasické 140 x 200 cm, nejsou zveřejněny také deky pro naše vyšší zákazníky 140 x 220 nebo 200 x 220 cm. Deky prošíváme ručně na stroji standardně do kostek. Užíváme vám i klasickou duchnu.

Peří je jedinečný přírodní materiál a jeho vlastnosti nelze nahradit. Je lepší než umělá vlákna, protože je ekologický, během spánku dokáže absorbovat vlhkost, která se neustále opakuje a výborně tepelně izoluje bez přehřátí vašeho organizmu. O péřové lůžkoviny ale musíme náležitě pečovat, výrazně tím prodlužujeme jejich životnost. Nedávejte je na sluníčko, teplo je ideální prostředí pro roztoče a peří se tím velmi vysušuje. Často je větrejte nejlépe v průvanu, ve stínu, v zimě je dobré nechat trochu přemrznout, ničí to roztoče. Péřové lůžkoviny uchovávejte v suchu a při používání je vždy povlékejte.

Renovaci (vyčištění peří a pořízení nového sypku) je vhodné provést u polštářů asi po 3 letech (podle znečištění) a u prošívaných dek asi po 4 - 6 letech.

Při šití se naše pracovnice řídí letitými zkušenostmi. Na moc naplněném polštáři a přikrytí přeplněnou dekou, která je tuhá a nepřilně k tělu, moc dobře nevyspíte. Tyto výrobky musí být vzdušné, lehké a příjemné, a spánek bude díky nim velmi kvalitní. musím udělat vše pro to, abyste byli s našimi službami spokojeni a každý den vyspaní dorůžova.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.